Dzisiaj jest poniedziałek, 27 maja 2024 r.
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Aktualności :: O nas :: Sprawozdania :: Statut :: Kontakt :: Linki

Szanowni Państwo

1,5% na wspólne dobro

Prosimy przekazywać 1,5% na Społeczny Fundusz Stypendialny, KRS 0000239089

z opisem "Społeczność Warkocza Pilicy".

Zwracamy się do Państwa o wsparcie działalności społecznej wydawców gazetki „OT…KURZACZniezależny niecodziennik nadpilicki PRO PUBLICO BONO”. Gazeta wydawana jest społecznie od czterech lat. Jest wydawnictwem wyjątkowym, bo „oddolnym”. Tak jak wyjątkowym jest miejsce, o którym piszemy i w którym jest czytany. W „Warkoczu Pilicy”, czyli wyjątkowego uroku krainie wzdłuż koryta Pilicy od Białobrzegów do Warki,  w miejscowościach Biała Góra i Kępa Niemojewska i Krzemień zlokalizowanych kilkadziesiąt gospodarstw rolnych, ok. 1000 działek rekreacyjnych i ok. 50 domów całorocznych.

 To enklawa wypoczynku i rekreacji dla Warszawy i Radomia, ale również region rolniczy. Na tym terenie istnieją kompleksy leśne Puszczy Stromeckiej, rezerwaty, obszary lasów, łąk i rozlewisk Pilicy objęte ochroną NATURA 2000. Wokół nas funkcjonuje przebogaty świat roślin, ptaków i zwierząt.

 OT…KURZACZ wydawany jest od 4 lat i realizuje misję „informuje, bawi, integruje”, a jako społeczne wydawnictwo „pro publico bono” cieszy się zaufaniem i ogromną sympatią lokalnej społeczności. W tym okresie nasza redakcja współorganizowała petycję mieszkańców, spotkania z władzami lokalnymi, liczne wywiady i artykuły, odnieśliśmy wspólny sukces – wybudowano asfaltową drogę z Krzemienia do Białej Góry. Zajmujemy się sprawami naszej lokalnej społeczności, ale ogromną wagę i działania kierujemy i będziemy kierować w stronę ochrony przyrody, ekologii i zrównoważonej koegzystencji ludzi, ich gospodarstw rolnych    i domowych ze środowiskiem naturalnym.

Przeznaczenie 1% Państwa rocznego podatku PIT będzie dla, działających społecznie wydawców i redaktorów, ogromnym wsparciem finansowym i potwierdzeniem akceptacji i potrzeby takiej działalności. Zapraszamy też do aktywnego zamieszczania artykułów i reklam.

Z poważaniem

Wydawca Zbigniew Dobrosz „Poldek”

Redaktor Naczelny Jacek Sekuła


Prosimy przekazywać 1,5% na

Społeczny Fundusz Stypendialny, KRS 0000239089

z opisem "Społeczność Warkocza Pilicy".

Powered By RiseNet CMS © 2024
proudwatches.com replica watches breitling replica Replica Uhren Deutschland kopior klockor omega replica rolex replica