Dzisiaj jest poniedziałek, 25 października 2021 r.
Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Aktualności :: O nas :: Sprawozdania :: Statut :: Kontakt :: Linki

 

Stypendium dla humanisty
Zwróciło się do nas humanistyczne liceum z prośbą o pozyskanie środków na stypendium dla ucznia/uczniów, którzy chcieliby uczyć się w ich szkole. Zależy im na uzdolnionej młodzieży, a nie wszystkie rodziny stać  na płatną szkołę. Roczne czesne wynosi u nich około 12500 zł. Wpisowe – 1200 zł. Skłonni są – w ramach umowy – obniżyć opłaty dla zdolnego kandydata.
 
21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego jest jedną z najlepszych szkół humanistycznych w Polsce <<<<. Jej program jest unikalny i warto aby skorzystali z niego uczniowie rodzin słabiej sytuowanych.  Gdy wpłaty umożliwią zrealizowanie takiego projektu, poinformujemy o tym na naszej stronie, oczywiście bez podawania nazwiska.
 
Zwracamy się więc do wszystkich o wpłaty na rzecz takiego ucznia. Mogą to też być wpłaty celowe, wskazujące konkretną osobę. Przyjmiemy także darowizny rzeczowe  –  sprzęt multimedialny, pokrycie kosztów transportu wycieczek szkolnych itp.
 
JAK przekazywać darowizny na takie stypendium?
 
PRZEKAZAĆ 1% PODATKU – do 30 kwietnia każdego roku, A POPRZEZ KOREKTĘ ZEZNANIA - do 30 czerwca.
 
Na każdym druku Zeznania podatkowego jest punkt zawierający WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”.
W rubryce należy wpisać:
SPOŁECZNY FUNDUSZ STYPENDIALNY
następnie numer KRS
0000239089
następnie należy wpisać kwotę w wysokości 1%
do kwoty zapłaconego rocznego podatku dochodowego.
Dalsza część Zeznania podatkowego zawiera rubryki, które chętnym umożliwiają wskazanie celu. W tym przypadku należy wpisać
Stypendium dla humanisty (ewentualnie – imię i nazwisko stypendysty)
Darowiznę można przekazać
anonimowo lub podać swoje dane.
 
DAROWIZNY PRZEKAZYWANE KAŻDEGO DNIA ROKU KALENDARZOWEGO
 
Osoby prawne mogą odliczyć wartość darowizny nie przekraczającej 10% wypracowanego dochodu (art. 18 Ustawy o podatku dochodowym osób prawnych).
Osoby fizyczne mogą skorzystać:
odliczając darowiznę nieprzekraczającą 6% dochodu w całym roku podatkowym (art. 26 ust. 1 pkt. 9 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Darowizny piniężne na rzecz stypendium.
>>>Wzór umowy darowizny pieniężnej. >>>Do druku
Darowizny rzeczowe na rzecz stypendium.
>>>Wzór umowy darowizny rzeczowej. >>>Do druku
 
Za każde wsparcie gorąco dziękujemy!
Zainteresowanym osobom, firmom wydajemy odpowiednie zaświadczenie o darowiźnie.
 
 
Powered By RiseNet CMS © 2021
proudwatches.com replica watches breitling replica omega replica omega replica rolex gmt master replica omega replica rolex replica