Dzisiaj jest czwartek, 01 października 2020 r.
Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Aktualności :: O nas :: Sprawozdania :: Statut :: Kontakt :: Linki

NIE UPIJAM SIĘ.

 Alkohol jest dla ludzi, ale dla ludzi myślących. 
 
Już od kilkunastu lat odnotowujemy wśród dzieci i młodzieży stały wzrost picia alkoholu. Właściwie nie ma spotkania towarzyskiego a zwłaszcza zabawy bez alkoholu. Często nie wystarczy wypicie jednego piwa czy drinka. Bardzo często w dobrym tonie jest upić się.
Dla wszystkich dzieci i młodzieży wzór do picia czy nie picia alkoholu kształtuje się w rodzinie. Poza rodziną, pijący nastolatkowie wciągają w ten „obyczaj” swoich rówieśników.
Systematycznie pijący nastolatek nieodwracalnie demoluje swoje zdrowie a zwłaszcza swój mózg. Pijący przyszli rodzice spłodzą mniej lub bardziej chore psychicznie i fizycznie dzieci. Pijąca kobieta w ciąży niszczy organy swojego potomka, które w tym okresie rozwijają się u dziecka. Im ktoś wcześniej zaczyna systematycznie pić, tym większe są szanse obudzenia w sobie alkoholika, a wyjście z nałogu staje się prawie niemożliwe. Negatywne skutki społeczne alkoholizmu są niewyobrażalnie wysokie, od rozbitego życia rodzinnego czy zawodowego zaczynając, po kalectwo czy śmierć za kierownicą.
Stan upojenia zmienia człowieka na wiele godzin w osoby niesprawne umysłowo i fizycznie, szargają oni swoją ludzką godność.
Jesteśmy fundamentalistami w walce z piciem alkoholu wśród niepełnoletnich.
Do pełnoletnich apelujemy - nie nadużywajcie alkoholu, NIE UPIJAJCIE SIĘ!!!
Jeżeli chcecie włączyć się do naszej kampanii – skontaktujecie się z nami.

 

Powered By RiseNet CMS © 2020